Solarium
Solarium

Solarium

 

Kadın erkek birçok kitleden ve yaştan kişinin daha bronz tene sahip olmak ve sene boyunca korumak için başvurduğu uygulamaya solaryum denmektedir. Solaryumda amaç vücudun genelini ve yüzü daha bronz bir renge kavuşturmak ve böylece kişinin daha çekici bir görüntüsü olmasını sağlamaktır. Solaryum cihazı bunu UVA ışınları yayarak yapar ancak , doğru işletmeleri tercih etmek çok önemlidir. Çünkü uzman kişiden bağımsız olarak sık sık uygulanan solaryumda bazı yan etkiler görülebilir. 


Solaryum Nasıl Çalışır?


Solaryum aletleri güneş ışınlarında doğal yoldan bulunan UV ışınlar aracılığıyla deriye infüze eder ve cilt üzerinde koyulaşma yaratır. Cihazların genel çalışma prensibi aynı olsa da çeşitleri ve etkileri farklıdır. Ampul sayısı ve gücü solaryum cihazlarının en belirgin farkı olmakla birlikte watt birimiyle çalışan cihazlar çok daha maliyetlidir.


Cihazlar üzerinden UV ışınların şiddetini ve türünü seçmek mümkündür. Yani kişinin ışığın şiddetine göre seans uzunluğu değişkenlik gösterir. Seans süreleri değişiklik göstermekle birlikte bronzlaşma amacıyla uygulanan solaryumun yıl içerisinde  10-12 seansı geçmemesine, ilk seansın kısa tutulmasına ve seanslar ilerledikçe seans süresinin uzatılmasına dikkat etmek gereklidir. Bu konuda gerekli bilgilendirme uygulamayı yapacak uzman tarafından verilmelidir.

 

   


Solaryum Etkileri ve Yararları?


 Genellikle, ciltteki akne ve sivilce izlerinin bakımında kullanılıyor. Sedef hastalığına iyi geliyor.


 Vücut, virüslü hastalıklara karşı direncini artırıyor. Solaryum aynı zamanda, kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı da etkili oluyor.


Işınlar, D vitamini üretimini sağlayarak osteoporoza (kemik erimesi) karşı koruma oluşturuyor.

 
Solaryum ışınları metabolizmayı güçlendirerek solunumu düzenliyor ve soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltıyor.

 
Güneş banyolarında UV-B ışınları cildin su toplamasına ve soyulmasına neden olurken, solaryum da kullanılan optimize edilmiş ışınlar sayesinde böyle bir durum söz konusu olmuyor.

 
Endorfin (mutluluk hormonu) salgılanmasını artırıyor.

 
Kalp ve dolaşım sistemini güçlendiren, depresyonlara karşı etkili olan solaryum, kişinin öz güvenini arttırıyor ve kendini iyi hissetmesini sağlıyor.

 

 

 

ankara çankaya solaryum,ankara çankaya solaryum salonu,ankara çankaya en iyi solaryum salonu,ankara çankaya profesyonel solaryum salonu,ankara çankaya solaryum fiyatları,ankara çankaya solaryum merkezi,ankara çankaya güvenilir solaryum salonu,ankara çankaya en çok tercih edilen solaryum salonu,ankara çankaya solarium merkezi,ankara çankaya tavsiye edilen solarium merkezi,ankara çankaya en iyi solaryum merkezi,ankara çankaya en güzel solaryum salonu,ankara çankaya en güvenilir solaryum salonu,ankara çankaya en güvenilir solaryum merkezi,ankara çankaya en hijyenik solaryum merkezi,ankara çankaya en temiz solaryum merkezi,ankara çankaya en ucuz solaryum merkezi,ankara çankaya en avantajlı solaryum merkezi,ankara çankaya en yakın solaryum merkezi,ankara çankaya en popüler solaryum merkezi,ankara çankaya en meşhur solaryum merkezi,ankara çankaya en yeni solaryum merkezi,çankaya solarium merkezi,çankaya tavsiye edilen solarium merkezi,çankaya en iyi solaryum merkezi,çankaya en güzel solaryum salonu,çankaya en güvenilir solaryum salonu,çankaya en güvenilir solaryum merkezi,çankaya en hijyenik solaryum merkezi,çankaya en temiz solaryum merkezi,çankaya en ucuz solaryum merkezi,çankaya en avantajlı solaryum merkezi,çankaya en yakın solaryum merkezi,çankaya en popüler solaryum merkezi,çankaya en meşhur solaryum merkezi,çankaya en yeni solaryum merkezi,

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014